Prosty przepis na dobro

#dobreporzadki

Decyzja, prosty gest i już płynie pomoc. Tak w praktyce działają #dobreporzadki. Wielu z nas ma w sobie głębokie pragnienie czynienia dobra. Czasami wystarczy tylko stworzyć dogodne warunki, by wyzwolić ten potencjał. Po to jest właśnie akcja #dobreporzadki. Chcemy pokazać, jak łatwe i często bezkosztowe (!) może być wspieranie innych, jak wiele dobrego może stać się dzięki sklepom charytatywnym Sue Ryder. Niezależnie od tego, czy przekazujesz dary, czy kupujesz - zawsze pomagasz!

Jak zrobić #dobreporzadki?

Mechanizm jest bardzo prosty, a pierwszy krok to przejrzenie swoich szaf i regałów. Jest duża szansa, że znajdą się tam gromadzone latami rzeczy, których nikt już nie używa. Może są tam nietrafione prezenty w sam raz do podarowania Fundacji? A może wymieniasz meble w domu lub biurze? Wybrane rzeczy możesz przekazać do jednego z pięciu naszych sklepów charytatywnych (nie trzeba się wcześniej umawiać) lub skontaktować się z nami - postaramy się odebrać je bezpośrednio od Ciebie. Możliwe jest też zorganizowanie przesyłki dla osób spoza Warszawy. Oczywiście przed sprzedażą wszystkie rzeczy przejdą ozonowanie, byśmy mieli pewność, że nie zagrażają nam wirusy czy inne mikroorganizmy. I jeszcze jedno: jeśli możesz pomóc nam w transporcie darów od innych osób, będziemy bardzo wdzięczni za kontakt!

Korzyści

Zysk ze sprzedaży przekazywany jest na działania statutowe Fundacji Sue Ryder, czyli przede wszystkim wsparcie osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Korzyści jest jednak więcej - zyskują również mniej zamożni klienci, którzy za sprawą sklepów Sue Ryder mają dostęp do często wspaniałych gatunkowo rzeczy w atrakcyjnych cenach.
 Nie można zapominać także o samych darczyńcach, bo jak wiadomo opróżnienie szafy jest często jak oczyszczający łyk świeżego powietrza (a tu jeszcze w szczytnym celu).
Ponadto koncepcja sklepów charytatywnych doskonale wpisuje się w ideę circular economy. Chodzi o gospodarkę w obiegu zamkniętym, gdzie przez powtórne używanie rzeczy minimalizuje się ilość odpadów i ogranicza wykorzystywanie nowych surowców do kolejnych produkcji. To zero waste w charytatywnym wydaniu!

Możesz zrobić jeszcze jedno

Idea akcji brzmi dobrze? Nabierasz ochotę na #dobreporzadki? Pasuje Ci taka pomoc? Świetnie! W takim razie mamy do Ciebie jeszcze jedną, maleńką prośbę: pokaż, jak robisz #dobreporzadki. Zrób zdjęcie lub film oznacz Fundację Sue Ryder i użyj hashtagu #dobreporzadki. Niech się niesie!

a

What You Need to Know About VoteStart

The perfect way to get a head start in your upcoming political campaign.

 
2976 Washington St
San Francisco, CA 94115
 

Follow us:

Chip in now, every dollar helps in the crtical final moments of this campaign.

Fiona Anderwood