Możesz przekazać naprawdę wiele

Nada się wiele, ale nie wszystko

Ubrania (czyste, niekoniecznie wyprasowane), obuwie, książki, płyty CD, DVD, winyle, biżuteria, ozdoby, drobne AGD, sprzęt sportowy, zabawki, gry planszowe, a nawet meble - to wszystko jest w naszych sklepach bardzo mile widziane, z przeznaczeniem zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. A to jedynie drobny wycinek długiej listy…

Co do zasady przyjmujemy większość rzeczy, które są w dobrym stanie, z których inni będą mogli jeszcze długo korzystać. Zdarzają się zatem narty, magnetofony szpulowe czy ręcznie tkana suknia balowa wprost ze Szwajcarii. Wysokiej jakości dary sprawiają, że sprzedajemy więcej i szybciej, a klienci do nas wracają. Nie ma nic cenniejszego, także w sprzedaży charytatywnej. Przez blisko 30 lat dzięki hojności darczyńców wyznaczyliśmy niesamowity standard w asortymencie sprzedawanym w naszych sklepach, również w zakresie rzadkich i poszukiwanych przedmiotów. Wierzymy, że tak będzie dalej.

Oczywiście jest także lista rzeczy, których ze względu na prawo, bezpieczeństwo i higienę przyjmować nie możemy. Są to np: broń, kuchenki i butle gazowe, elektronarzędzia bez instrukcji obsługi, sprzęt gaśniczy, rowery w złym stanie, wózki dziecięce bez prawidłowych etykiet ostrzegawczych, zabawki bez znaku CE, używane kołdry i poduszki, bielizna osobista (chyba że nieużywana i oryginalnie zapakowana), okulary, leki (w tym witaminy) czy alkohole. Jeśli masz wątpliwości, czy możemy przyjąć Twoją darowiznę, zadzwoń lub napisz do nas.

Praktyczne porady

Kiedy już przyjdzie ten piękny dzień i ruszysz do dobrych porządków, będziemy wdzięczni za przestrzeganie trzech zasad. Rzeczy powinny być w dobrym stanie, niezniszczone i kompletne. Pozbycie się darów, których w żaden sposób nie da się sprzedać, kosztuje nas sporo czasu i pieniędzy (a przecież jesteśmy organizacją charytatywną i na finanse musimy bardzo uważać). W przypadku odzieży nie trzeba jej prasować, zrobimy to na miejscu. Byłoby jednak świetnie, gdyby rzeczy były czyste.

Stacja-donacja

To rozwiązanie dla tych, którym marzy się dołączenie do akcji #dobreporzadki na większą skalę. Chodzi o samodzielne zorganizowanie zbiórki rzeczowej, np. wśród znajomych, w firmie, domu kultury, na osiedlu czy we wspólnocie mieszkaniowej. Elegancka, łatwa w transporcie i montażu stacja-donacja to odpowiedź naszej Fundacji na kolejne zapytania o tego typu zbiórki.

Wystarczy napisać do nas lub zadzwonić i umówić termin.

Przywieziemy stację-donację, rozłożymy ją oraz dodamy do tego plakaty i prześlemy materiały mailingowe. Następnie w umówionym czasie odbierzemy rzeczy, pięknie podziękujemy za hojność darczyńców, a na koniec zrobimy wiele dobrego!

Firmy odzieżowe

Ubrania są najważniejszą kategorią sprzedażową w sklepach charytatywnych Fundacji Sue Ryder. Bez koszul, spodni, garsonek, swetrów, marynarek ani rusz. Jak w życiu. Dlatego z wielkimi nadziejami patrzymy co chwila w stronę firm odzieżowych i marzymy o końcówkach serii. Jeśli możesz pomóc nam w dotarciu do „ludzi, którzy znają ludzi”, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nie wspominając już o osobach, którym pomagamy.

a

What You Need to Know About VoteStart

The perfect way to get a head start in your upcoming political campaign.

 
2976 Washington St
San Francisco, CA 94115
 

Follow us:

Chip in now, every dollar helps in the crtical final moments of this campaign.

Fiona Anderwood